Marka ve Pazarlama danışmanlığının, asıl hedefi, bir ürün veya hizmetin satılmasını sağlamanın çok ötesindedir. Ürünün veya hizmetin fark yaratmasını sağlayacak, ürüne has işlevin bulunması ve doğru bir strateji ile uygulanması ve etkileyici bir marka imajının yaratılması gerekmektedir. Markanız için doğru stratejiyi oluşturabilen marka ve pazarlama danışmanları ile çalışmak; kalıcı markalar yaratmanızın garantisidir.

Süratle değişen ve gelişen pazar ortamında, her geçen gün yeni bir girişim; yeni bir marka ortaya çıkıyor. Pazara hızlı bir şekilde giriş yapan bu markaların çoğu, aynı hızla yitip gidebiliyor. Bir kısmı ise kalıcı olmayı başarıyor. Rekabetin çok daha çetin bir ortamda devam ettiği günümüz pazar ekonomisinde, her marka kendine pay kapmaya çalışıyor. Peki, rekabetin inanılmaz boyutlara ulaştığı bu ortamda, markanızı diğerleri arasında öne çıkarmak için neler yapmanız gerekiyor?

Marka ve Pazarlama Danışmanı ile çalışmak gerekiyor…

Markanızın kısa vadeli değil de, uzun vadeli; kalıcı bir marka haline gelmesini ve başarısı ile ses getirmesini istiyorsanız, bu hedeflerinize ulaşmak için, alanında uzman marka ve pazarlama danışmanları ile çalışmanız sizi hedeflerinize ulaştırabiliyor. Artık toplumsal bir iletişim biçimi haline gelen marka ve pazarlama danışmanlığı, doğru kişilerin yönlendirmesi ile yapıldığında, ürününüzü bir yıldız haline getirebiliyor. Pazardaki aynı özelliklere sahip diğer ürünlerden, markanızın eşsiz imajı sayesinde farklılaşabiliyorsunuz. Marka danışmanı, ürününüzün ve markanızın gelişebilmesi için en akıllıca pazarlama yollarına odaklanmanın ve pazar payınızı arttırmanın yollarını sizin için buluyor. Temel ürüne odaklanıp gereksiz ve boşa enerji harcamanıza neden olan yanlış adımlar atmanızı engelliyor. Marka algısı kavramını, doğru bir strateji üzerine kurarak markanızı en iyi şekilde yansıtacak imajı belirlemenize yardımcı oluyor.

Marka ve pazarlama Danışmanları Sizi Başarıya Götürüyor

Marka ve pazarlama danışmanlığı yapan uzmanlar; bir ürün (Mal, hizmet, bilgi, vb.) için marka, imaj ve algı oluştururken yeni trendleri takip ediyor, pazar analizi yapıyor, rakiplerin güçlü ve zayıf yönlerini sizlere sunarken, markanızın stratejisini doğru temeller üzerine oturtmanızı sağlıyor. Küreselleşen dünya trendlerini, reklam tekniklerini, yeni ürün stratejilerini; sosyolojik ve kültürel dinamikler ile harmanlayarak markanız için en etkili imajı yaratmanıza yardımcı oluyor. Marka ve Pazarlama danışmanlığı, marka ve pazarlama alanındaki yetkin bilgisini ve uzmanlığını ürününüzün sahip olduğu özellikler ile en etkili şekilde bir araya getiriyor. Marka pazarındaki trendleri daha önceden öngörerek markanız ve ürününüze uygun ve doğru şekilde kullanabiliyor. Sahip olduğu marka ve pazarlama danışmanlığında ürününüzün, aynı özelliklere sahip yüz binlerce ürün arasından ayrılmasını sağlıyor. Yarattığı eşsiz marka imajı ile hem kalıcı hem de popüler bir marka imajı yaratmanıza ön ayak oluyor.

Önemli olan; ürününüzü iyi tanıyan ve yer aldığı pazarın yeniliklerini ve dünya trendlerini takip eden, doğru marka ve pazarlama danışmanlığından yardım alabilmektir. Marka ve pazarlama danışmanları, bireylerin sosyalleşmesinde ve kendi imajlarını oluşturmalarında çok önemli bir rolü olan kalıplaşmış anlamlar sistemini oluşturabilen kişiler olarak sadece bir ürünü değil, kullanıcılara bulunmaz bir kimlik satmayı hedeflerler. Marka ve Pazarlama danışmanınız olarak markanız için aşağıda özeti bulunan birçok hizmeti sunarlar:

 • Kurumsal kimliğinizi oluşturur ve marka imajınızı yaratır veya geliştirmeye yardımcı olurlar.
 • Pazarlanacak ürün veya servisin, hedefe yönelik müşteri ve pazar araştırmasını hazırlarlar.
 • Pazarlanacak ürün veya servis için pazarlama stratejisini oluştururlar.
 • Ürün veya servisin pazarlama sürecinde kullanılacak reklam bütçesini, iletişim kanallarını ve metodlarını belirlerler.
 • Dijital pazarlama stratejisi oluşturarak dijital mecralarda için doğru kanalları belirler ve bu kanalları dijital dinamiklere göre en etkili ve hızlı yollarla uygularlar.
 • Halkla ilişkiler hizmeti sunarlar.

Didem Moralıoğlu ile Doğru Stratejiyi Kurun

Stratejik pazarlama, marka yönetimi ve süreçleri üzerine Forever New, Max Fashion, Vero Moda, Pieces, GNC Türkiye, Doğan Medya Grubu, Turkcell ve Yataş gibi markalara danışmanlık hizmeti veren ve 360 derece marka iletişimiyle çalıştığı markaların rakipleri arasından sıyrılmasına yardımcı olan Didem Moralıoğlu ile siz de marka olma ve markalaşma konularında destek alabilir, halen özel eğitim ve seminerler düzenleyerek “Markalaşma Süreçleri ve Stratejik Pazarlama” konularında çalışmalarına devam eden Didem Moralıoğlu ile markanızı bir yıldız haline getirebilirsiniz. İşte markalaşma adımlarında Didem Moralıoğlu’nın önerdiği 7 kural. Buna markalaşmanın 7 yolu diyen Moralıoğlu’ndan ilk tüyoları burada bulabilirsiniz:

 1. Kimliğin Farklılaştırılması
 2. Vadedilenlerin Gerçekleştirilmesi
 3. Parayla Ölçülemeyen Kalite Anlayışı
 4. Marka Mantrasının Geliştirilmesi
 5. His yaratabilme becerisinin geliştirilmesi
 6. “Ben Marka Olsam”’ın kuralı: Görünür olmak

Herkese bol şans!